Wakacje się kończą, ale końca cyklu imprez plenerowych w gminie Łuków nie widać. Miejscowy ośrodek kultury, sołectwa, koła gospodyń wiejskich i inne grupy zapraszają do zabawy w kolejne trzy weekendy.
W ostatnią sobotę sierpnia w Gręzówce odbędzie się plenerowe widowisko obrzędowo-ludyczne „Wesele w Gręzówce”, połączone z biesiadą, pieśnią, humorem oraz swojskim jadłem i napitkiem. Na plac przy remizie miejscowej OSP, 31 sierpnia na 16:00 zapraszają: Koło Gospodyń Wiejskich z Zespołem „Kumpele” i OSP Gręzówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie.
Kolejny weekend, a dokładnie niedzielę 8 września miłośnicy folkloru i muzyki ludowej powinni zarezerwować w kalendarzu na wizytę w Żdżarach, gdzie odbędzie się V Międzypowiatowy Jarmark Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kur Ziemi Lubelskiej 2019”. Od 14:00 w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym przy świetlicy w Żdżarach, będą się prezentować grupy dziecięce, a dwie godziny później rozpoczną się występy dorosłych zespołów.
Na następną niedzielę, czyli 15 września jest planowane kolejne Święto Ziemniaka w gminie Łuków, którego gospodarzem będą tym razem Suleje. Oprócz ziemniaczanych smakołyków, w tym pieczonek ziemniaczanych w żeliwnych garnkach, będą występy zespołów ludowych, jazdy konne i dmuchańce dla dzieci oraz konkursy. Organizatorzy nagrodzą hodowców największej i najdziwniejszej bulwy ziemniaka, młodych plastyków za rękodzieła z kartofla oraz uczestników turnieju wiedzy „Wszystko o ziemniaku”. Do wspólnej zabawy, która rozpocznie się o 15.00, zapraszają: Gmina i Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie oraz Sołectwo Suleje.