Prawie 140 km/h w obszarze zabudowanym jechał swoim audi 49-letni łukowianin. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed policjantami uderzył w drzewo. Miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.
W poniedziałek, 19 sierpnia policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów w miejscowości Ławki. Jadący tą drogą kierowca samochodu marki Audi miał na liczniku 139 km/h i mimo nakazu policjanta na zatrzymanie się, odjechał w stronę Łukowa. Uciekające audi wjeżdżając w drogę prowadzącą do lasu uderzyło w jedno z drzew. Kierujący autem wysiadł z pojazdu i uciekł do lasu. Został zatrzymany w momencie, kiedy chciał się ukryć na pobliskiej posesji. 49-latek początkowo wmawiał policjantom, że nie kierował swoim audi, a po chwili tłumaczył, że nie ucierpiał w zdarzeniu, dzięki zapiętym pasom bezpieczeństwa.
Okazało się, że zatrzymany 49-letni łukowianin miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i dowód rejestracyjny swego samochodu.
Grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami a nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jego konto zasilą też punkty karne.