Piłkarze ŁKS Orlęta Łuków od zwycięstwa rozpoczęli sezon 2019/20. Na własnym boisku pokonali 4:2 Włodawiankę Włodawa. Klasycznym hattrickiem popisał się Szymon Łukasiewicz.
W składzie łukowskiej drużyny pojawiło się kilku nowych piłkarzy. W bramce wystąpił pozyskany z Lewartu Lubartów Dawid Kuźma. W linii obrony wystąpili Antoni Jemioł z Włodawianki i powracający z Orląt Radzyń Podlaski Rafał Jaworski. W pomocy zagrał Łukasz Kiryło, który powrócił z Bizona Jeleniec. Nowym napastnikiem w składzie był Ukrainiec Mark Kharmushka z Kujawiaka Stanin. W trakcie spotkania weszli: Radosław Szustek, który w poprzednim sezonie reprezentował ŁKS Łazy oraz Mateusz Sadowski z ŁKS Promnik.
Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. W 11 minucie Orlęta wyszły na prowadzenie po strzale Adriana Siemieniuka. Po tym nastąpiło rozluźnienie w szeregach Orląt. Goście w 26 minucie strzelili bramkę wyrównującą. Mieli ponadto kilka okazji na podwyższenie wyniku, jednak pierwsza połowa zakończyła się remisem.
Po przerwie przewagę wciąż mieli goście. Sędzia nie podyktował dla nich ewidentnego karnego. Ponadto ich strzały wylądowały na słupku i poprzeczce.  W 56 minucie Włodawianka dopięła swego zdobywając gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Wtedy trener Orląt, Robert Różański, dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się Krzysztof Kierych, Szymon Łukasiewicz i Radosław Szustek, którzy odmienili oblicze zespołu. Klasycznym hat trickiem popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Łukasiewicz. Zdobywał gole w 68, 78, i 80 minucie.
Teraz podopiecznych Roberta Różańskiego czeka „maraton” meczów. Już 18 sierpnia Orlęta będą grać na wyjeździe ze Spartą Rejowiec. 21 sierpnia łukowska drużyna rozegra mecz z ŁKS Łazy w ramach III rundy Pucharu Polski BOZPN.  25 sierpnia Orlęta w ligowym spotkaniu zagrają u siebie z Huraganem Międzyrzec Podlaski.