Chęć obustronnego poszerzenia współpracy międzynarodowej to główny wniosek z ostatniego spotkania delegacji Miasta Łuków z estońskimi partnerami w zaprzyjaźnionym mieście Tõrva. Na zaproszenie mera Maido Ruusmana w tradycyjnym Święcie Ognia w dniach 18-21 lipca uczestniczyli przedstawiciele Łukowa.
W rozmowach ze stroną estońską, a także z przedstawicielami samorządów z Litwy, Łotwy i Finlandii uczestniczyli Piotr Płudowski – burmistrz Łukowa, Henryk Lipiec i Ryszard Smolarz – radni Rady Miasta oraz Tomasz Goławski – przedstawiciel Wydziału Promocji Urzędu Miasta.   Gospodarze zachęcali zagranicznych gości m.in. do wdrażania nowoczesnych technologii w procesie komunikowania się samorządu z mieszkańcami, jak również możliwości załatwiania urzędowych spraw przez Internet.
Goście mieli też możliwość poznania miasta, jego historii i praktycznych informacji związanych z funkcjonowaniem jednostek samorządowych. Ponadto z okazji przypadającej w przyszłym roku 20. rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Łukowem i Tõrvą, władze miast zaplanowany zorganizowanie polskiego dnia w Tõrvie i estońskiego w Łukowie.
Współpraca między Łukowem i Tõrvą zapoczątkowana została 29 lutego 2000 roku. Miasta po dzień dzisiejszy utrzymują partnerskie relacje przede wszystkim w dziedzinie kultury, sportu i edukacji. Utrzymaniu przyjaznych stosunków służą wzajemne, oficjalne wizyty przedstawicieli obu miast oraz robocze wizyty przedstawicieli obydwu miast.