Znamy już wyniki egzaminu maturalnego, który w maju pisali uczniowie szkół ponadgminazjalnych. W powiecie łukowskim maturę zdało 86% uczniów, co dało drugi wynik w województwie lubelskim, za miastem Lublin.
W województwie lubelskim do egzaminu maturalnego w 2019 roku przystąpiło 15 393 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Wszyscy pisali egzamin z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. Zdawalność w naszym województwie wyniosła 80,1%
W powiecie łukowskim do matur przystąpiło 777 uczniów, a zdawalność wyniosła 86%. W liceach ogólnokształcących do matury przystąpiło 511 osób, a zdało 87%. W technikach zdawalność wyniosła 82%.
W poprzednich latach (2016-18) maturzyści z powiatu łukowskiego byli zdecydowanie anjlepsi w naszym województwie i jedni z lepszych w całym OKE Kraków. W tym roku matura gorzej poszła licealistom, którzy osiągnęli gorszy wynik od rówieśników nie tylko z miasta Lublin, ale również powiatów parczewskiego, hrubieszowskiego, świdnickiego, biłgorajskiego, lubartowskiego, włodawskiego oraz miast Chełm i Biała Podlaska.
Lepiej wypadli uczniowie techników, którzy z wynikiem 82% zdawalności byli najlepsi na Lubelszczyźnie.
Szczegółowe wyniki poszczególnych szkół już wkrótce w Master TV.