Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zdecydował o rozbudowie miejskiego monitoringu. Nowe kamery pojawią się w dwunastu miejscach, m.in. na skrzyżowaniach, przy rondzie na ulicy Międzyrzeckiej, przedszkolach oraz na placu zabaw przy ulicy Rurowej.
Nowe kamery pojawią się na terenie przedszkoli nr 3, 4 i 7, wzdłuż ulicy Międzyrzeckiej przy skrzyżowaniach z ulicami Staropijarską, 11 Listopada, Przemysłową i Wójtostwo, na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Rogalińskiego, na rondzie przy ulicach Międzyrzecka i Prusa, na parkingu przy ulicy Dworcowej, za mleczarnią oraz przy nowym boisku na osiedlu Sienkiewicza i na placu zabaw przy ulicy Rurowej.
O rozbudowie miejskiego monitoringu burmistrz Piotr Płudowski informował podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Wówczas to radny Przemysław Suchodolski zapytał czy nowe kamery mogłyby pojawić się również na bulwarze nad Krzną. Zdaniem burmistrza jest to dobry pomysł, który może zostać zrealizowany przy kolejnej rozbudowie systemu.
Ofertę zamontowania nowych kamer złożyły do Urzędu Miasta dwie firmy: z Łukowa i z Krakowa. Firma z Krakowa zadeklarowała, że może wykonać to zadanie za ponad 600 tysięcy złotych. Na szczęście firma z Łukowa dała dużo niższą cenę: 69 tysięcy 900 zł. I ta właśnie firma podejmie się realizacji zadania, które ma być wykonane do końca września.