W minionym tygodniu na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Łukowie doszło do licznych przestępstw, wykroczeń i wypadków.
24 czerwca w Karwaczu policjanci znaleźli mefedron u 31-latka z Małaszewicz. Taką samą substancję funkcjonariusze znaleźli na ul. Cieszkowizna u 24-letniego łukowianina.
24 czerwca w Łukowie na ul. Łapiguz, przechodzący przez tory 62-letni łukowianin został potrącony przez jadącą lokomotywę. W wyniku wypadku pokrzywdzony mężczyzna doznał obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia.
25 czerwca w Łukowie na ul. Piłsudskiego, kierująca samochodem marki  Volkswagen Passat 26-latka z gminy Wola Mysłowska, potrąciła przechodzącą przez jezdnię 71-letnią łukowiankę.  W wyniku wypadku pokrzywdzona piesza doznała obrażeń ciała.
24 czerwca w Łukowie na ul. Glinki zaistniał pożar samochodu marki Opel Astra, w wyniku którego spaleniu uległo wnętrze pojazdu. Pokrzywdzona wartość strat określiła na kwotę 9000 zł.
26 czerwca w Łukowie na placu Narutowicza nieznany sprawca umyślnie uszkodził powłokę lakierniczą samochodu marki Renault. Pokrzywdzona wartość straty określiła na kwotę 800 zł.
26 czerwca w Mikłusach zaistniał pożar domu, stodoły i budynku gospodarczego, w wyniku którego uległy one spaleniu, wraz ze składowanym sprzętem i wyposażeniem.
28 czerwca w Łukowie na ul. Opłotki 19-letni łukowianin ukradł laptop o wartości 2700 zł.
29 czerwca w Łukowie na ul. Warszawskiej nieznany sprawca ukradł ze sklepu artykuły spożywcze o wartości 511 zł.
30 czerwca w Łukowie na ul. Browarnej 37-letni łukowianin, pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, jechał samochodem marki Opel mając  1,7 promila alkoholu w organizmie.
 
W okresie od 24 do 30 czerwca 2019 roku policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami.