Najlepszym policjantem ruchu drogowego województwa lubelskiego został asp. sztab. Mariusz Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Ten tytuł zdobył podczas eliminacji wojewódzkich. Policjant z Łukowa będzie reprezentował garnizon lubelski w finale ogólnopolskim.
Eliminacje wojewódzkie 32. edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2019” odbywały się w dniach 27 i 28 czerwca w Lublinie. Konkurs składał się z sześciu konkurencji. Pierwszego dnia policjanci rozwiązywali test sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnym i wykroczeń. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie oraz na jednym z lubelskich skrzyżowań komisja sprawdzała ich umiejętności ręcznej regulacji ruchem. Drugiego dnia zawodów, policjanci musieli wykazać się sprawnością podczas trzech konkurencji: jazdy motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.
I miejsce i tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego województwa lubelskiego zdobył asp. sztab. Mariusz Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. II miejsce zajął st. sierż. Piotr Konopko z KPP w Hrubieszowie, a III sierż. szt. Paweł Baran z KPP w Radzyniu Podlaskim. Zwycięzca eliminacji wojewódzkich będzie reprezentował garnizon lubelski na ogólnopolskim finale konkursu.