Łukowscy policjanci poszukują sprawców, którzy w miniony weekend dokonali włamań do trzech mieszkań na osiedlu Sienkiewicza. Złodzieje dostali się do nich otwierając od zewnątrz drzwi balkonowe. Skradziono pieniądze, biżuterię i inne kosztowności.
Jak informuje oficer prasowy KPP Łuków, w miniony weekend nieznani sprawcy włamali się do trzech mieszkań znajdujących się na niskich kondygnacjach bloków. Mundurowi ustalili, że włamywacze weszli do mieszkań otwierając od zewnątrz drzwi balkonowe. Policja poszukuje sprawców i jednocześnie apeluje o zwracanie uwagi na to, jak zabezpieczamy swoje mieszkania.
 
 
Przed nami kolejny długi weekend i rodzinne wyjazdy. Pozostawienie  pustego mieszkania to dobra okazja dla włamywaczy. Przed wyjazdem na wypoczynek zadbajmy o to, by po powrocie, nie spotkała nas przykra niespodzianka. Zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolnostojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych.
Oto kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa o których należy pamiętać i ich przestrzegać, aby uchronić mieszkanie przed włamaniem:
– najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad,
– nie nagłaśniajmy informacji o planowanym dłuższym wyjeździe,
– wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna i drzwi balkonowe, tak aby nie można ich było z zewnątrz otworzyć,
– starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki,
– oznakujmy w sposób dyskretny swoje przedmioty,
– jeżeli wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś ze znajomych, czy z rodziny o opiekę nad naszym mieszkaniem. Ktoś powinien „pozorować” naszą obecność w domu wyjmując korespondencję ze skrzynek, zabierając ulotki, zapalając wieczorami światło, otwierając okna itp.
– nie bądźmy bierni, wspólnie z sąsiadami obserwujmy i pilnujmy mieszkań, nasze zainteresowanie może zniechęcić włamywaczy,
– stosujmy zróżnicowane systemy zabezpieczeń, kilka różnego typu zamków, alarmy, wzmocnione drzwi.
  Pamiętajmy! Gdy niestety nastąpi włamanie do twojego mieszkania nie rób porządków, nie przeglądaj rzeczy by sprawdzić co zginęło, w ten sposób zacierasz ślady, najpierw zawiadom policję.