Grupa Biegaczy Pomagaczy uczciła 30. rocznicę wyborów parlamentarnych z 1989 roku. Udali się oni 4 czerwca na 30-kilometrowy bieg po Łukowie i okolicach.
Nietypową formę uczczenia 30. rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu wybrali łukowscy Biegacze Pomagacze. Kacper Sacharczuk – pracownik Urzędu Miasta Łukowa, Jarosław Piekarski – dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie, były radny miejski Marek Czernecki i Norbert Lewczuk spotkali się 4 czerwca na Placu Solidarności i Wolności. Po krótkiej rozgrzewce odbyli 30-kilometrowy bieg, w trakcie którego odwiedzili znajdujące się w Łukowie i w okolicach pomniki i obeliski, upamiętniające dążenie Polaków do wolności i niepodległości.
Biegacze złożyli wizytę m.in. na Cmentarzu Wojennym przy ul. Strzelniczej w Łukowie, zatrzymywali się też przy historycznych mogiłach na cmentarzu parafialnym. Odwiedzili miejsca pochówku Żydów na tzw. kierkucie niedaleko ul. Radzyńskiej, a także „mówiące kamienie” w miejskim parku i charakterystyczne pomniki na terenie Łukowa i okolic.
Bieg, oprócz uczczenia 30. rocznicy wyborów parlamentarnych z 1989 roku był też okazją do uczczenia pamięci Wiesława Wisińskiego zmarłego w 2018 r. znanego łukowskiego biegacza. Postać ta brała udział w podobnym biegu 5 lat temu, na uczczenie 25. rocznicy wyborów 4 czerwca.