Z obrażeniami ciała przewieziono z miejsca wypadku do szpitala 50-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna zderzył się z innym rowerem, którym podróżował jego kolega.
Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło 1 czerwca w Ksawerynowie. Pracujący na miejscu wypadku mundurowi ustalili, że dwóch cyklistów z „Maratonu Podróżnika” w trakcie jazdy przewróciło się na drodze. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że drogami między innymi naszego powiatu podróżowała grupka miłośników rajdów rowerowych. W trakcie jazdy jeden z nich, 53-latek z Dęblina nieznacznie zmniejszył prędkość swego roweru, a jadący za nim 50-latek z Puław nie zdążył wyhamować i najechał na tylne koło poprzedzającego go jednośladu. Obaj rowerzyści przewrócili się na jezdnię. Młodszy z rowerzystów upadł tak niefortunnie, że doznał urazu wymagającego interwencji medycznej. Z miejsca wypadku mężczyzna został zabrany karetką do szpitala. Na  szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mundurowi ustalili też, że starszy cyklista doznał jedynie niegroźnych otarć, nie wymagał specjalistycznej pomocy lekarskiej. Również uczestniczące w wypadku rowery nie uległy uszkodzeniom, praktycznie nadawały się do dalszej jazdy.
Teraz prowadzący postępowanie ustalą dokładne szczegóły wypadku drogowego, sprawdzą też między innymi w jaki sposób poruszali się po drodze rowerzyści.