Muzeum Regionalne w Łukowie po raz dziewiąty włączyło się w projekt Międzynarodowej Nocy Muzeów. Wieczorem 18 maja łukowskie muzeum odwiedzało kilkaset osób. 18 maja.
Główną atrakcją tegorocznej Nocy Muzeów była wystawa czasowa „Bursztyn bałtycki i żywice świata”, przygotowana przez Polską Akademię Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie. Wystawa pokazuje pochodzenie bursztynu, miejsca jego występowania, inkluzje roślinne i zwierzęce, wykorzystanie surowca od czasów przedhistorycznych do współczesności, inne żywice kopalne oraz imitacje i wyroby z bursztynu. Dodatkowo podczas wernisażu można było dowiedzieć się, że w Polsce są dwa główne miejsca, w których według naukowców znajdują się podziemne złoża bursztynu: jeden to tereny Pomorza Gdańskiego, natomiast drugi to obszar pomiędzy Lublinem i Łukowem.
Kolejną atrakcją były pokazy przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu. Zwiedzający mogli osobiście przekonać się jak wyglądało umundurowanie policjantów z okresu międzywojennego, zobaczyć sprzęt jakim się w tamtych czasach posługiwano oraz sporą kolekcję broni. Grupa zaprezentowała też pokaz walki zapomnianej dyscypliny szermierczej, jaką była „sportowa szermierka na bagnety”, a także pokazała w jaki sposób w dawniej kierowano ruchem drogowym i jakich wówczas używano do tego celu sygnałów.
Wydarzeniu towarzyszył kiermasz twórczości ludowej, pokaz motocykli, a także konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży. Dla wszystkich uczestników konkursów przewidziano drobne upominki. Ponadto na gości muzeum czekały wystawy stałe, poświęcone historii, etnografii, sztuce ludowej i geologii naszego regionu.
Organizatorami tegorocznej Nocy Muzeów w Łukowie były: Muzeum Regionalne, Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie, Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu, Motoweterani Łuków, Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Łukowie, Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej, Towarzystwo Fruwającej Muchy oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łukowie.