Mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego mają w ten weekend wiele atrakcji do wyboru. Zawody sportowe, uroczystości patriotyczne i kulturalne oraz… wielkie jedzenie.
W sobotę 18 maja w parku miejskim odbędą się uroczystości upamiętniające łukowskich bohaterów walk pod Monte Casino. Początek zaplanowano o godzinie 16:00.
Godzinę później Muzeum Regionalne zaprasza na Noc Muzeów, która potrwa do 23:00. W programie zaplanowano m.in. wystawę „Bursztyn bałtycki i żywice świata”, plenerowy występ Grupy Rekonstrukcji Historycznej Policji Państwowej, kiermasz twórczości ludowej, pokaz motocykli, a także konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży.
Niedziela, 19 maja, będzie przebiegała na sportowo. Rozpocznie ją III edycja Jata Race, czyli biegu OCR przełajowo-przeszkodowego na dystansie 7km, którego start zaplanowano w Leśniczówce Róża (gm. Stoczek Łukowski).
Kolejnym sportowym wydarzeniem będzie Wyścig Kolarski o Puchar H. Sienkiewicza. Ponad 250 zawodników i zawodniczek będzie ścigało się po drogach gminy Krzywda. Start o godzinie 12:00 spod muzeum w Woli Okrzejskiej.
O godzinie 15:00 w łukowskim parku odbędzie się Wyścig Wózków Buggy Gim, w którym mogą wziąć udział całe rodziny.
Sportową niedzielę zakończy mecz IV ligi, w którym piłkarze Orląt Łuków zmierzą się z najsłabszą drużyną ligi, MKS Ryki. Początek spotkania o godzinie 17:00.
W niedzielę na Piknik Europejski do Świdrów zaprasza też europoseł Krzysztof Hetman.
Dzień zakończy drugi koncert w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który o godzinie 19:00 odbędzie się w kościele NMP Matki Kościoła.
Przez cały weekend na Placu Solidarności i Wolności będą rozstawione busy z przepysznym jedzeniem, gdyż w dniach 18-19 maja odbędzie się w Łukowie I zlot Food Trucków.