Już w najbliższą niedzielę, 19 maja odbędzie się druga edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Zapowiada się rekordowa frekwencja i znakomita obsada. Wszystkie pakiety startowe zostały sprzedane i na starcie stanie łącznie 250 zawodników i zawodniczek. Start wyścigu zaplanowano na godzinę 12:00 dla dystansu PRO – 92 km oraz 12:05 dla dystansu AMATOR – 46 km.
W Woli Okrzejskiej podczas biegu, będą przygotowane inne atrakcje, m.in.: strefa zabawy dla dzieci, zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza, koncert Orkiestry Dętej Łuków oraz lokalne przysmaki przygotowane przez Koło Gospodyń z Gminy Krzywda.
Podczas Biegu Kolarskiego będzie prowadzona zbiórka charytatywna dla Kuby Koryckiego. 14-letni Jakub zmaga się z postępującym zanikiem mięśni, jest podopiecznym Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc. Część dochodu z pakietów startowych zostanie przeznaczona w formie cegiełki. Na imprezie będą wolontariusze z puszkami, więc prosimy o okazanie szczodrego serca. Będzie można nabyć limitowane plakaty wyścigu wykonane przez Neona Neonova i całość dochodu zostanie przekazany do puszki dla Kuby.
Listy startowe to mieszanka krajowej czołówki kolarstwa amatorskiego i kolarskich amatorów entuzjastów. Każdy z uczestników i kibiców na pewno doświadczy niezapomnianych, kolarskich emocji. A kto wygra? W gronie faworytów stawiamy obrońcę pierwszego miejsca z zeszłego roku, Pawła Tetera z Lublina, zdecydowanie drużynę Inżynieria Rowerowa również z Lublina, w której wystąpią amatorscy mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym i jeździe na czas oraz aktualny wice Mistrz Świata w jeździe na czas Piotr Klin. Ostrą walkę zapowiada też drużyna MyBike Road Team. Wydaje się, że to właśnie pomiędzy zawodnikami tych dwóch drużyn może rozegrać się walka o miejsca na podium. Nie należy też zapominać o byłym Mistrzu Polski Amatorów oraz zdobywcy 3. miejsca poprzedniej edycji, Mateuszu Mikulskim z V-MAX Mińsk Mazowiecki. Czarnym koniem zawodów naszego królewskiego dystansu, może być Adam Wolny reprezentujący Klub Kolarstwa Torowego Wiraż. A może niespodziankę sprawią Marcin Cichosz i  Daniel Świerczewski z Rowerowego Łukowa?
Nie możemy zapomnieć o Paniach, gdzie przewidujemy walkę o zwycięstwo na dystansie 92 km pomiędzy Sylwią Stoń VMAX Mińsk Mazowiecki, Dorotą Rajską z Klubu Kolarstwa Torowego Wiraż, a Agatą Kąkiel z Grupetto Warszawa.
 
Data i miejsce wydarzenia: 19 maja 2019, Wola Okrzejska
Organizator: Rowerowy Łuków
Partnerzy: Gmina Krzywda, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, OSP Gminy Krzywda