Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z gminy Łuków mają kolejną szanse na publiczne zaprezentowanie swoich zdolności i umiejętności. Miejscowa biblioteka publiczna zaprasza dzieci i młodzież do udziału w tegorocznej edycji konkursu „Mój talent”, którego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka.
Można śpiewać, tańczyć i deklamować wiersze albo zagrać na instrumencie lub zaprezentować inne zdolności. W konkursowe szranki mogą stanąć soliści i zespoły. Każdy będzie mieć na prezentację około 5 minut, a jury będzie oceniać występy wokalne, muzyczne, taneczne, aktorskie, recytatorskie, czy sportowe w trzech kategoriach wiekowych. Oddzielnie będą oceniani artyści w wieku przedszkolnym, a także uczniowie klas 0 – III oraz starszych klas podstawówek i gimnazjaliści.
Warunkiem udziału w rywalizacji jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, która trzeba dostarczyć do 23 maja do filii bibliotecznych w Aleksandrowie, Dąbiu, Dmininie, Gręzówce, Krynce lub Strzyżewie.
Wszyscy uczestnicy otrzymają słodkie upominki, a laureaci odbiorą nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone 2 czerwca podczas VII Gminnego Dnia Dziecka w Rolach. Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronach: www.lukow.ug.gov.pl i www.gbplukow.naszabiblioteka.com, a szczegółowe informacje uzyskać także telefonicznie pod numerami: 509 252 503.
Grupa może liczyć maksymalnie 5 osób, a solistom mogą towarzyszyć zespoły, chóry, orkiestry, czy grupy taneczne.