W 80. rocznicę urodzin Joanna Papuzińska jest bohaterką tegorocznego konkursu czytelniczego, który organizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie. Zadania można wykonywać przez kilka najbliższych tygodni, a uroczyste podsumowanie odbędzie się podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka.
Propozycja jest skierowana do dzieci z klas 0 oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z gminy Łuków. Ich zadaniem jest poprawne wypełnienie ankiety z pytaniami, która jest dostępna w filiach bibliotecznych w Aleksandrowie, Dąbiu, Dmininie, Gręzówce, Krynce i Strzyżewie, a także na stronach Gminy Łuków i gminnej biblioteki w Łukowie.
Ankiety z odpowiedziami można składać w filiach bibliotecznych do 24 maja osobiście bądź przesłać na adres: Biblioteka Publiczna, Gręzówka 38, 21-400 Łuków.
To właśnie w tej placówce 29 maja odbędzie się losowanie nagród spośród autorów poprawnych odpowiedzi, a dzień później wyniki będą opublikowane na stronie urzędu gminy i gminnej biblioteki. Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród odbędzie się zgodnie z tradycją podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka, które w tym roku odbędą się 2 czerwca w Rolach.