Pięć osób przewiezionych do szpitala i cztery uszkodzone samochody – to skutki zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w środę, 1 maja w Biardach. Kierujący osobowym volvo chcąc wyprzedzić ciężarówkę zderzył się z trzema jadącymi z przeciwka autami. Na szczęście urazy jakich doznali uczestnicy zdarzenia nie zagrażają ich życiu. Za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującemu volvo policjanci zatrzymali prawo jazdy.
1 maja przed godziną 15.30 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 63 w Biardach. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że samochód marki Volvo, którym kierował 28-latek z Siedlec zderzył się z volkswagenem passatem, następnie z osobowym bmw oraz innym volvo.
Z miejsca wypadku kierowca volvo, jego dwoje pasażerów oraz dwie osoby z bmw zostały zabrane karetkami do szpitali. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznały wszystkie pokrzywdzone osoby nie były groźne, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki Volvo 28-latek chcąc wyprzedzić jadącą przed nim ciężarówkę, zjechał na przeciwny pas jezdni, gdzie najpierw uderzył poruszającego się z przeciwka passata. Następnie volvo zderzyło się  jadącym z przeciwka bmw, po czym uderzyło w inne osobowe volvo. 28-latek mówił mundurowym, że wyprzedzając ciężarówkę źle ocenił odległość od jadącego z przeciwka auta i nie zdążył wykonać bezpiecznie tego manewru.
Za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującemu volvo policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.