W czwartek, 14 marca w Urzędzie Gminy Łuków odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Gminy Łuków oraz Nagród Wójta Gminy Łuków w ramach gminnego programu stypendialnego.
W bieżącej edycji 6 kandydatów spełniło wymagania do Stypendium Gminy Łuków, a 18 kandydatów zakwalifikowało się do Nagrody Wójta Gminy Łuków.
Kandydaci do stypendium wykazali się średnią ocen powyżej 4.5, co najmniej bardzo dobrym zachowaniem oraz są laureatami miejsc punktowanych I-VI krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej lub sportowej albo konkursu przedmiotowego.
Stypendia otrzymali:
Kacper Siwiak, uczeń XXI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, I miejsce w VI Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim im. Gen. F. Kleeberga, wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim w Lublinie, wyróżnienie w XVII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ks. Jana Twardowskiego.
Katarzyna Czubek, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, I miejsce DEADLIFT w Pucharze Świata federacji WRPF, kat. wagowa 90 kg, I miejsce DEADLIFE w Pucharze Świata federacji WRPF, kat. wiekowa JUNIOR 16, I miejsce w Mistrzostwach Europy federacji XPG, kat. wiekowa TEENAGERS 16-17 lat.
Natalia Kryjer, uczennica SP w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Woj. Lubelskiego Juniorek Młodszych w zapasach, V miejsce w Pucharze Polski Juniorek Młodszych.
Aleksandra Ciężka, uczennica SP nr 2 w Łukowie, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Kielc, V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Niepodległości im. L. Kaczyńskiego w Kraśniku.
Aleksandra Urban, uczennica ZS w Krynce, II miejsce w Mistrzostwach Polski w kickboxingu – Pointfighting juniorów.
Amelia Dobroch, uczennica SP nr 2 w Łukowie, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie muzycznym im. J. Zarębskiego, I nagroda na XXIII Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I i II stopnia, III nagroda na XIX Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne”.
Do Nagrody Wójta Gminy Łuków konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego I-VI w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym.
Nagrody otrzymali:
Damian Kryjer, uczeń SP w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów Młodszych w Zapasach w stylu klasycznym, VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
Klaudia Karwowska, uczennica SP w Zalesiu, I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach Kobiet, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Zapasach Kobiet,
III miejsce w Ogólnopolskim Memoriale Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej w Zapasach.
Julia Pracz, uczennica SP w Zalesiu, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Zapasach Kobiet, I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach Kobiet, III miejsce
w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Zapasach Kobiet.
Bartosz Karwowski, uczeń SP w Zalesiu, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Zapasach.
Piotr Szczygielski, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Sebastian Laskowski, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Mateusz Sosnowski, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Kacper Dybciak, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Marcin Krasnodębski, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Antoni Benedykt Ciężki, uczeń SP  nr 1 w Łukowie, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
Bartosz Prusinowski, uczeń SP nr 1 w Łukowie, I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu – formuła Pointfighting 47 kg, II miejsce w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu – formuła Light Contact 47 kg, III miejsce  w Mistrzostwach Polski młodzików w Boksie.
Kamil Juszczyński, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 5, I miejsce w Lidze Wojewódzkiej Kadetów w Piłce Siatkowej, II miejsce w Lidze Wojewódzkiej Juniorów w Piłce Siatkowej, I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Krzysztof Koper, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” na szczeblu rejonowym i awans do etapu wojewódzkiego, I miejsce w konkursie o historii Łukowa „Poznaj swoje miasto”.
Wiktoria Karwowska, uczennica LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportu, II miejsce XXVII w Turnieju Ziemi Kraśnickiej, I miejsce Otwarte Mistrzostwa Woj. Lubelskiego, III miejsce Puchar Polski Juniorek.
Filip Baranowski, uczeń SP nr 1 w Łukowie, I miejsce w Mistrzostwach Woj. Lubelskiego w zapasach (62 kg).
Kacper Ptasiński, uczeń Zespołu Szkół w Świdrach, IV miejsce w ½ finału wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych, I miejsce w Gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Julia Jezierska, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, I miejsce w indywidualnych biegach na 100 m w etapie powiatowym, I miejsce w sztafecie lekkoatletycznej 4×100 m w etapie powiatowym.
Szymon Woźniak, uczeń SP nr 2 w Łukowie, II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłkarskim „TYMBARK”.