W dniach 15-16 marca w gmachach Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał piątej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie – Paulina Kalinowska, uzyskała w niej tytuł laureata. Opiekunem uczennicy w przygotowaniach do olimpiady był Daniel Drygiel.
Celem Olimpiady Wiedzy o Mediach jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach w społeczeństwie, a zwłaszcza wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz promocja edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej.
Ponadto uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie po raz kolejny uczestniczyli w konkursie Maks Matematyczny, który odbył się 7 marca. Konkurs polegał na uzyskaniu jak najlepszego wyniku w dwóch grach matematycznych: „Karuzela” oraz „Plus i minus”. Uczniowie „Reymonta” uzyskali bardzo wysokie wyniki zarówno w klasyfikacji wojewódzkiej, jak i ogólnopolskiej.
W klasyfikacji ogólnopolskiej 6 lokatę uzyskał Cezary Borkowski, a  15 Weronika Domańska. Ponadto reprezentanci „Rolnika” zdominowali pierwszą dziesiątkę klasyfikacji wojewódzkiej zajmując:
2 lokatę – Cezary Borkowski
3 lokatę – Weronika Domańska
7 lokatę – Łukasz Goławski
9 lokatę – Paweł Zachoszcz