Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu „Klezmafour”. Koncert odbędzie się 8 kwietnia o godz. 19:00 w ramach II Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie. Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu dostępne są w kasie Kina Łuków oraz na stronie www.ekobilet.pl.
„Klezmafour” to zespół wokalno-instrumentalny wykonujący muzykę klezmerską i bałkańską, pochodzący z Lublina, Białegostoku i Warszawy. Zespół jest laureatem dwóch nagród na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdamie w 2010 roku, dzięki czemu wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. „Klezmafour” zagrał koncerty na wszystkich największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open’er, Przystanek Woodstock, Ethnoport Festival, Jarmark Dominikański czy Wschód Kultury.
Zespół w Łukowie wystąpi w składzie: Andrzej Czapliński – skrzypce, Wojciech Czapliński – klarnet, Rafał Grząka – akordeon, Gabriel Tomczuk – kontrabas oraz Paweł „Melon” Maruszak – perkusja.