Dobiegają końca prace związane z remontem, modernizacją i doposażeniem budynku Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Jedlance. W ramach inwestycji wydzielono i zagospodarowano na nowo wszystkie pomieszczenia w budynku. Wkrótce wykonany zostanie parking dla samochodów. Całość modernizacji wyniosła niespełna pół miliona złotych.
Budynek, w którym mieści się ośrodek zdrowia w Jedlance, od lat wymagał generalnego remontu. Dzięki przeprowadzonej inwestycji placówka zyskała nowoczesny i funkcjonalny wygląd. Obecnie do dyspozycji pacjentów są odnowione gabinety lekarskie, przestronna poczekalnia z rejestracją, odnowione toalety, a także pomieszczenia administracyjne i socjalne. Zakupiono również nowy sprzęt medyczny i wyposażenie ośrodka.
To jednak nie koniec inwestycji prowadzonych przez łukowski SP ZOZ. Już w najbliższych miesiącach ogłoszony zostanie przetarg na prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku Ośrodka Zdrowia w Jedlance. Wykonany zostanie parking wraz z drogą dojazdową i placem manwrowym. Prace te będą dokończeniem całości inwestycji i wpisują się w politykę podnoszenia jakości usług medycznych świadczonych przez SP ZOZ w Łukowie oraz jego jednostki w Powiecie Łukowskim.
Realizacja inwestycji była możliwa dzięki współpracy i zaangażowaniu SP ZOZ w Łukowie, Powiatu Łukowskiego i władz Gminy Stoczek Łukowski. Na realizację zadania udało się również uzyskać dofinansowanie z budżetu Województwa Lubelskiego. Łączny koszt opisanych inwestycji wyniesie blisko 600 000,00 złotych.