Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza w środę 13 marca o godz. 19:00 na koncert piosenek Edith Piaf „Wieczór w Paryżu”. Koncert piosenek najsłynniejszej francuskiej szansonistki wykona duet Lucy&Tom z Koszalina. Wydarzenie to odbędzie się w ramach obchodów imienin łukowskiej Bożeny.
Podczas koncertu usłyszymy nowoczesne interpretacje najbardziej znanych piosenek Edith Piaf. Koncert przeplatają opowieści o Edith, jej miłościach, przyjaźniach i Paryżu.
Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 25 zł w dniu koncertu dostępne są w kasie Kina Łuków oraz online na www.ekobilet.pl.
Duet Lucy&Tom (Lucy – wokal, Tom – gitara elektryczna).
Lucy – wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz Tom – wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. Edith Piaf i gitara elektryczna – nowoczesne interpretacje piosenek Edith Piaf i jej śpiewających przyjaciół w wyjątkowych aranżacjach na głos i gitarę elektryczną nadają świeżego wiatru w żagle starym acz nieśmiertelnym utworom. Lucy&Tom w swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Bizeta i Ravela jak i Dalidy, Joe Dassin’a a nawet Bowie’go. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Koncertowali w Polsce, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę „Edith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Edith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. Do nagrań użyto oryginalnego francuskiego mikrofonu Melodium Melodynamic 75A, takiego właśnie, do którego przed laty śpiewała Edith Piaf. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej duet Lucy&Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury.
Więcej o duecie Lucy&Tom oraz ich wykonania utworów do odsłuchania na stronie www.lucyandtom.fr