Szpitalny kapelan z Łukowa wykorzystał seksualnie półprzytomnego pacjenta. Do zdarzenia doszło w 2010 r. Ksiądz Stanisław B. został już za to prawomocnie skazany.
60-letni duchowny wykorzystał seksualnie jednego z pacjentów, który miał połamane nogi, był unieruchomiony i pod wpływem silnych leków. „Doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej w postaci masturbacji przy wykorzystaniu bezradności pokrzywdzonego, pod wpływem leków sedatywnych oraz w stanie częściowego unieruchomienia kończyn i z założonymi drenami” – czytamy w wyroku Sądu Rejonowego w Łukowie.
Sąd skazał Stanisława B. na dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Zobowiązał go również do zapłaty 15 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego pacjenta. Sąd Okręgowy w Lublinie złagodził wyrok i zawiesił wykonanie kary więzienia wobec duchownego na 5 lat. Stanisław B.
Ksiądz Stanisław B. kapelanem szpitala w Łukowie był do 2010 r. Kościół potem przeniósł duchownego na to samo stanowisko do szpitala w Radzyniu Podlaskim. Obecnie został odsunięty od pełnienia posługi kapłańskiej.