Harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej wybrali się na zimowisko pod nazwą „Ni ma, jak chrząszcz…” do Szczebrzeszyna. Tam spędzili czas od 18 do 23 lutego.
Druhny i druhowie z Łukowa, Białej Podlaskiej, Ryżek i Starych Kobiałek wzięli udział m.in. w: grze miejskiej, warsztatach literackich, plastycznych i kulinarnych. Wędrowali szlakami Roztocza. Odwiedzili Zamość i Tomaszów Lubelski. Największą atrakcją okazał się wyjazd na Ukrainę. Harcerze mogli zobaczyć na własne oczy Lwów – Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich, Operę Lwowską czy Stare Miasto.
W dniu 22 lutego wzięli udział w uroczystym kominku z okazji Dnia Myśli Braterskiej – święta skautów na całym świecie, obchodzonego w rocznicę urodzin twórców ruchu – Roberta i Olave Baden-Powellów.
Nad realizacją programu czuwała komenda zimowiska w składzie: hm. Michał Mojski – komendant, phm. Magdalena Czerska-Sadło – zastępczyni komendanta i kwatermistrz, Maja Sosnowska – oboźna, Nina Rosa, pwd. Grażyna Podgajna – wychowawcy.