Cztery osoby przewiezione do szpitala i dwa uszkodzone samochody to skutki wypadku drogowego do jakiego doszło 24 lutego w Wólce Świątkowej.
Przed godziną 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem Nissan 37-latek z gminy Łuków w trakcie jazdy wjechał w tył jadącego przed nim opla vectry, którym podróżowało małżeństwo z 8-letnią córką. Kierowca nissana oraz trzy osoby z opla vectry zostali odwiezieni do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy których doznali pokrzywdzeni nie zagrażają ich życiu.
Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że w wyniku uderzenia w tył pojazdu opel vectra zjechał na lewą stronę, natomiast nissan wpadł do pobliskiego zagajnika, gdzie dodatkowo uderzył w drzewo. Już w szpitalu 38-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć mundurowym dlaczego doszło do zdarzenia.
Dodatkowo policjanci ustalili, że kierująca oplem 31-latka była trzeźwa, natomiast kierowca nissana nie chciał by mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości alkomatem. Od mężczyzny pobrano krew do badań, mundurowi rozmawiając z nim wyczuli od 37-latka specyficzną woń alkoholu. Wkrótce policjanci otrzymają wyniki badań. Wszystko na to wskazuje, że mężczyzna usłyszy zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.