Do Telewizji Master dotarł list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Głowa państwa zwraca się do nas w sprawie promowania nowych zasad udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej.
Jak czytamy w liście podpisanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę znowelizowana ustawa wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które z różnych względów nie są w stanie korzystać z odpłatnych usług prawniczych.
Obecnie z nieodpłatnej pomocy prawnej mogły korzystać osoby o najniższej kondycji materialnej. Po nowelizacji ustawy będą też mogły z niej korzystać osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, którym – jak czytamy w liście od Prezydenta – jakieś nagłe wydarzenie czy nietrafna decyzja zaczęły usuwać grunt spod nóg. Jak zaznaczone jest w piśmie, korzystanie z pomocy prawnej nie jest żadna ujmą, a może być kołem ratunkowym.
Nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest w Łukowie w Punktach nr 1 i 2, które mieszczą się w Powiatowym Zespole Oświatowym (dawna siedziba I LO im. T. Kościuszki). Szczegółowe informacje o zasadach udzielania pomocy prawnej znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego w Łukowie.