Radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie ,,Przyjazny Łuków’’ zapraszają do udziału w „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zawody odbędą się 3 marca w parku miejskim w Łukowie. Zapisy już ruszyły i potrwają do wyczerpania limitu miejsc. Bieg ten stanowi główny punkt Łukowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zawody odbędą się na dwóch dystansach (można startować w obu kategoriach): 1 500 m – bieg honorowy/rodzinny – bieg bez klasyfikacji końcowej, bez mierzenia czasu. Do udziału zachęcamy wszystkich bez względu na wiek oraz 4 500 m – bieg konkursowy – bieg z klasyfikacją końcową.
Udział w biegach jest bezpłatny. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, wyjątkowy medal, pakiet startowy wraz z materiałami historycznymi oraz ciepły posiłek ufundowany przez Salę Weselną ,,Wiktoria’’. Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu przygotowanych miejsc. Zapisywać można się telefonicznie pod numerem 511 045 076.
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w ramach Łukowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w Łukowie już po raz czwarty. W ramach obchodów odbędzie się cykl wydarzeń wśród których znajdują się m. in. uroczystości przy obelisku Żołnierzy Niezłomnych i Ofiar Reżimu Komunistycznego, bieg pamięci Tropem Wilczym, halowy turniej piłki nożnej, akcja honorowego krwiodawstwa, emisja filmu w Kinie Łuków, wystawa plac plastycznych, czy akcja edukacyjna ,,Namiot Pamięci – Lokalni Wyklęci’’.
Organizator: Radny Powiatu Łukowskiego – Bartłomiej Bryk, Powiat Łukowski, Stowarzyszenie ,,Przyjazny Łuków”.
Współorganizatorzy: Miasto Łuków, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, Klub Honorowych Krwiodawców ,,Ostoja” w Łukowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Sala Weselna ,,Wiktoria”, Fundacja Wolność i Demokracja.