Cztery osoby przewiezione do szpitala i dwa uszkodzone samochody – to skutki wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj w Łukowie na ul. Świderskiej. Kierujący samochodem marki Volkswagen uderzył w tył forda, którego kierująca skręcała na stację paliw. Na szczęście urazy jakich doznali uczestnicy zdarzenia nie zagrażają ich życiu.
Wczoraj po godzinie 9:30 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ul. Świderskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że zderzyły się tam dwa pojazdy i że jest kilka osób rannych. Z wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu wynikało, że kierujący samochodem marki Volkswagen Polo 27-latek z gminy Serokomla uderzył w tył samochodu marki Ford Transit, którym kierowała 21-latka z gminy Krzywda. Kierowcy uczestniczący w wypadku oraz dwie pasażerki z volkswagena z miejsca zdarzenia karetkami zostali odwiezieni do szpitala. Na szczęście okazało się, ze urazy których doznali pokrzywdzeni nie zagrażają ich życiu.
Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że kierująca samochodem marki Ford Transit wykonując manewr skrętu w prawo na teren stacji paliw, została uderzona w tył przez jadący za nią pojazd marki Volkswagen. Kierujący osobówki tłumaczył mundurowym, że kierująca fordem wykonała ten manewr gwałtownie i on nie zdążył wyhamować. Mundurowi sprawdzający stan techniczny pojazdów zauważyli, że opony na kołach volkswagena miały nadmiernie zużyty bieżnik, a dodatkowo na tylnej osi zamontowane były koła z różnymi oponami. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny volkswagena.
Teraz prowadzący postępowanie policjanci sprawdzą szczegóły i dokładne okoliczności zdarzenia.
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności, obserwowanie drogi i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do warunków panujących na drodze.