Łukowscy mundurowi wspierani przez Samorząd Gminy Trzebieszów i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów woj. lubelskiego w Łukowie byli inicjatorami kolejnej akcji wspierania najmłodszych pacjentów łukowskiego szpitala. Tym razem wyprodukowano kalendarz na 2019 rok, w którym głównymi bohaterami są policjantki i policjanci z Łukowa. Całkowity dochód z jego sprzedaży policjanci przeznaczyli na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego przeznaczonego dla szpitalnego oddziału dziecięcego.
14 stycznia w łukowskim szpitalu policjanci wraz z Wójtem Gminy Trzebieszów przekazali dwunastostrefowy przenośny aparat EKG, inhalatory siateczkowe oraz uniwersalne ciśnieniomierze. To właśnie taki sprzęt zakupiono dzięki hojności osób, które wsparły inicjatywę łukowskich mundurowych. Sprzęt ten ma być wykorzystywany do leczenia najmłodszych pacjentów naszej placówki medycznej.
– To jest niezbędny sprzęt w naszym szpitalu – mówiła ordynator oddziału lek. Anna Kołodziej. W imieniu personelu, a przede wszystkim w imieniu pacjentów Pani ordynator podziękowała policjantom i wszystkim którzy wspierając inicjatywę łukowskich mundurowych nabyli unikatowy kalendarz. – Dzięki waszym staraniom nasz oddział wzbogacił się o niezbędny specjalistyczny sprzęt – powiedziała i wręczyła organizatorom akcji symboliczne „Oskary” Oddziału Dziecięcego.