„Skończymy z kupowaniem radiowozów” – mówił na ostatniej sesji Rady Miasta radny Leonard Baranowski. Jego zdaniem pieniądze powinny zostać przeznaczone na zakup karetek pogotowia.
Każdego roku w budżecie miasta znajdują się pieniądze, które samorząd przekazuje na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji. Są to kwoty w wysokości 20 – 30 tys. zł. Nie inaczej jest też i w planach budżetowych na ten rok. Dotychczas radni nigdy nie kwestionowali tego wydatku. W tym roku sprzeciw wyraził publicznie radny Leonard Baranowski. Podczas sesji mówił: „Skończmy z kupowaniem samochodów co roku dla policji. Kupmy samochód dla szpitala. Zobaczcie co się dzieje. Zamykają pomoce nocne. Muszą karetki teraz jeździć po tych ludzi. Ciągle są wypadki, a karetki są stare. A my ciągle kupujemy policji.”
Na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji pieniądze wpłacają wszystkie samorządy z powiatu łukowskiego. To dzięki tym środkom w ostatnim czasie Komenda Powiatowa Policji w Łukowie wzbogaciła się o pięć nowych radiowozów.
Relacja z sesji Rady Miasta, podczas której uchwalano budżet już w piątek 11 stycznia w Master TV.