Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łukowski sztab jak co roku przygotował wielkoorkiestrowy koncert, którego gwiazdą będzie NORBI.
W tym roku pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Łukowie zbiórka pieniędzy rozpoczęła się już 15 grudnia. W 22 firmach i instytucjach na terenie Łukowa pojawiły się już tzw. „Sztabowe Skarbony Stacjonarne WOŚP”. Skarbonki można znaleźć m.in. na pływalni „Delfinek”, w Centrum Rozrywki „Arkabos”, markecie „Mrówka”, w „Fitness Centrum”, w miejskich przedszkolach oraz w siłowni Platinium.
W niedzielę, 13 stycznia zbiórkę pieniędzy będzie prowadziło 240 wolontariuszy. Będą kwestować w Łukowie i na terenie powiatu. Na ten dzień zaplanowano również: „17. Wielkoorkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej”, Piknik Motoryzacyjny oraz zbiórkę krwi w łukowskim Punkcie Krwiodawstwa. Tradycyjnie datki na Orkiestrę będą też biletem wstępu na pływalnię Delfinek i lodowisko.
Łukowski Sztab WOŚP zaprasza także na koncert plenerowy. Odbędzie się on w amfiteatrze w parku miejskim, a rozpocznie o godz. 15:00. Podczas koncertu będzie prowadzona licytacja i kiermasz przedmiotów i gadżetów WOŚP. Będzie można rozgrzać się pyszną wojskową grochówką i gorącą herbatą. CrossFit Łuków będzie prowadził zajęcia pokazowe oraz zawody „wioślarskie”. Motocykliści ze stowarzyszenia Bears Riders będą oferować przejażdżki quadami, a Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji przejażdżki konne. Na scenie wystąpią lokalni artyści oraz będą prowadzone licytacje na rzecz WOŚP. Około godziny 18.30 wystąpi gwiazda wieczoru – NORBI. A o godzinie 20:00 zapłonie „Światełko do nieba”.
W ubiegłym roku podczas finału WOŚP zebrano w Łukowie ponad 135 tys. zł. Łukowski Szpital im. Św. Tadeusza w latach 1994 – 2018 został obdarowany sprzętem o łącznej wartości 679,442 zł.