Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na „Irlandzkie Walentynki w ŁOK” pod hasłem „Miłość Jest Najważniejsza”.
Koncert „Celtic fusion and dance” w wykonaniu zespołu muzycznego Jig Reel Maniacs oraz zespołu tanecznego Tuatha&Ellorien odbędzie się w sobotę 16 lutego o godz. 19:00. Bilety dostępne są w cenie 35 zł w przedsprzedaży oraz 45 zł w dniu koncertu w kasie Kina Łuków oraz online na stronie www.ekobilet.pl.
W programie:
– MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne – www.jrm.art.pl;
– TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne – https://irlandzki.com.
Czas koncertu: 90 minut.
JIG REEL MANIACS
Jig Reel Maniacs to już dwudziestodziewięcioletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata.
Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music.
Sextet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych – poprzez popowe, rockowe, reggae’owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami:
Skład zespołu Jig Reel Maniacs:
Michał Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – irlandzki flet drewniany, flażolety;
Julia Owczarek – skrzypce;
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew;
Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna;
Maciej Czarnecki – perkusja i instrumenty perkusyjne.
TUATHA & ELLORIEN
Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Tancerzy łączy pasja do tańca. Pogłębiają ją podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów.
Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark, solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych „Lord of the Dance” oraz „Feet of Flames”. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.
Tuatha & Ellorien wystąpią w kwartecie:
– Agnieszka Zacher
– Alicja Zielińska
– Marta Zielińska
– Milena Kretschmer-Mielczarek