W Muzeum Regionalnym w Łukowie do końca stycznia można oglądać najpiękniejsze łukowskie choinki i ozdoby choinkowe. To prace nadesłane na konkurs ogłoszony przez muzeum oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.
Otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się przed świętami 21 grudnia. Zaprezentowano na niej nadesłane na konkurs prace, a było to 30 choinek z Polski i 11 z Białorusi oraz 5 ozdób choinkowych. Tego też dnia wręczono nagrody i wyróżnienia. W kategorii choinki nagrody otrzymali: Wiktoria Weronika Zawadzka, Marta Staniak i Sofia Siergiejewna Żidkowicz, a wyróżnienia: Weronika Tomaszewska, Magdalena Wereszczyńska, Jakub Wałachowski, Nikola Wolińska, Zofia Gajowa i Galina Masjuk. W kategorii ozdoby choinkowe wyróżnienie otrzymała Weronika Wójtowicz.
21 grudnia w Muzeum Regionalnym zakończyła się również pierwsza edycja warsztatów rzeźbiarskich dla dzieci i młodzieży, realizowanych w ramach „szkółki rzeźbiarskiej”. W zajęciach wzięło udział siedmiu uczestników. Kolejna edycja już w przyszłym roku.