Za nami III edycja Testu Wiedzy z historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto” przygotowanego przez stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa. Krzysztof Koper z IV LO w Łukowie „obronił” tytuł łukowianina mogącego pochwalić się największą wiedzą o swoim mieście. Uzyskał on 26 punktów na 30 możliwych.
Test składał się z 30 pytań, m.in. o wydarzeniaach z przeszłości bądź charakterystycznych miejscach w mieście.   Drugie miejsce zajął Dawid Borkowski z łukowskiego „Medyka”, a trzecie Jakub Ciołek z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie. Wśród osób dorosłych najlepszym okazał się Marek Sobiech. Natomiast w klasyfikacji drużynowej wygrała reprezentacja gospodarzy z IV LO, która wyprzedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 (II miejsce) i reprezentantów ZS nr 2 (III miejsce).
Organizatorem testu było stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa i portal Łuków Historia. Tegorocznej edycji wydarzenia patronował burmistrz Łukowa. Test wsparli finansowo radni Łukasz Bober i Mateusz Popławski, Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, a także burmistrz oraz wiceburmistrz Łukowa: Piotr Płudowski i Paweł Krasuski.
 
zdj. główne – Bartosz Wróbel