Trwają przygotowania do 11 Jarmarku Bożonarodzeniowego w Łukowie. Jednym z jego elementów będzie konkurs ozdób choinkowych, organizowany dla dzieci i młodzieży przez Gminny Ośrodek Kultury. Jarmark jest planowany na 16 grudnia, a termin zgłaszania propozycji w konkursie upływa 10 grudnia.
Mogą w nim wziąć udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z gminy Łuków. Ich zadaniem jest wykonanie, dowolną techniką, jednej pracy, która zostanie zaprezentowana na świątecznym jarmarku w centrum Łukowa, a jej autor otrzyma słodki upominek. Poza tym organizatorzy przewidzieli nagrody za trzy najlepsze propozycje, które zostaną przyznane w każdej kategorii wiekowej.
Podobnie jak w poprzednich latach, oprócz wręczenia laurów uczestnikom konkursu plastycznego, podczas kiermaszu na Placu Wolności i Solidarności w Łukowie stoły będą się uginać pod ciężarem świątecznych, lokalnych smakołyków i dekoracji. Przygotowują je sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i organizacje społeczne oraz placówki oświatowe i opiekuńcze zarówno z gminy, jak i z miasta Łuków.
Do udziału w konkursie i jarmarku zachęcają Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy Łuków oraz ich partner, którym jest Miasto Łuków.