W niedzielę, 9 grudnia do Łukowa zawita Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia. Każdy, kto odwiedzi Łukowski Ośrodek Kultury w godzinach od 11:00 do 18:00, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad dietetyków i trenerów fitness w zakresie zdrowego stylu życia. Na najmłodszych czekać będą z kolei edukacyjne gry i zabawy, które poprowadzą doświadczeni animatorzy.
Oprócz cennych porad ekspertów, podczas wydarzenia będziecie mogli m.in.: zbadać zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej w swoim ciele i poznać swój wiek metaboliczny, wziąć udział w konkursie z cennymi nagrodami, dowiedzieć się jak ćwiczyć w domu bez zakupu drogich sprzętów i skosztować pysznych i pożywnych smoothies!
Wydarzenie jest elementem cyklu ogólnopolskich pikników edukacyjno-poradniczych pod hasłem: „Zrób pierwszy krok do zdrowia – Pikniki edukacyjne NCEŻ”, którego celem jest budowanie świadomości Polaków w zakresie zdrowej diety i aktywności fizycznej oraz promocja bezpłatnych porad dietetycznych prowadzonych przez Internet w ramach Centrum Dietetycznego Online NCEŻ. Pikniki edukacyjne realizowane są przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ ze środków finansowych Ministerstwa Zdrowia (Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020).
Organizatorem jest Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej. Współorganizatorem jest Łukowski Ośrodek Kultury.