Ewelina Kucharska, nauczycielka pochodząca z Łukowa, zajęła pierwsze miejsce w warszawskiej edycji konkursu „Nauczyciel na Medal”. Plebiscyt zorganizował portal warszawa.naszemiasto.pl pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika.
Ewelina uczy W-F w szkole nr 314 w Białołęce. Jest nauczycielem w klasach IV-VIII. Przez wiele lat, z sukcesami, trenowała zapasy, godnie reprezentując ŁKS Orlęta Łuków.
W pierwszym etapie plebiscytu „Nauczyciel na medal” zdobyła najwięcej głosów w swojej dzielnicy i awansowała do finału miejskiego, w którym bezapelacyjnie zajęła I miejsce. Podczas uroczystej gali zostaną laureatom wręczone nagrody, m.in. studia podyplomowe, wyjazdy do SPA i zagraniczne wycieczki.
„Serdecznie dziękuję wszystkim osobom bliskim, rodzinie, rodzicom i uczniom SP314, znajomym, współpracownikom, znajomym znajomych, koleżankom, kolegom… za wszystkie oddane na mnie głosy i wsparcie w plebiscycie edukacyjnym Nauczyciel Na Medal! Taka ot motywacja do bycia jeszcze lepszym każdego dnia! No i spłata długu wdzięczności wobec innych…” – powiedziała Ewelina Kucharska