Burmistrz Piotr Płudowski zamierza przedstawić radnym propozycję dokonania zmian w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Chce aby z zadań inwestycyjnych „zdjąć” remont Placu Narutowicza. Jego zdaniem pieniądze przeznaczone na to zadanie w wysokości 2,5 mln zł powinny zostać przeznaczone na remont nawierzchni na ulicach „za torami”.
O swoim pomyśle burmistrz Płudowski informował podczas konferencji prasowej: Jak mówił: „nie możemy .skazywać mieszkańców na taką sytuację, że przed urzędem można się przespacerować po ładnej, granitowej kostce, a gdzieś na obrzeżach miasta możemy brodzić po kolana w błocie.” Zdaniem burmistrza remont Placu Narutowicza może jeszcze poczekać. Ważniejsze jego zdaniem jest wykonanie remontów ulic w części miasta zwanej „za torami”, zaraz po tym, jak skończy się tam budowa kanalizacji.
Projekt budżetu na 2019 rok jest już gotowy. Przygotował go były burmistrz Dariusz Szustek. Nowy burmistrz chce dokonać w nim zmian. Chce o tym rozmawiać z radnymi, do których będzie należała ostateczna decyzja co do kształtu przyszłorocznego budżetu.