90,7 procent głosów na „Tak”. To wynik Mariusza Osiaka, który jako jedyny startował w tegorocznych wyborach samorządowych na stanowisko wójta gminy Łuków. Podczas niedzielnego głosowania frekwencja wyniosła 53,91 procent.
By wójt Mariusz Owsiak ponownie mógł pełnić tę funkcję, znak „Tak” przy jego nazwisku musiała zaznaczyć ponad połowa głosujących.
Z jego KWW „Twój Dom – Twoja Gmina” w nowej radzie znajdzie się 10 radnych, czyli o 3 mniej niż w kończącej się kadencji. Mandaty obejmą: Bogumiła Rozwadowska, Tadeusz Federczyk, Paweł Durka, Elżbieta Durka, Antoni Szaniawski, Sławomir Dębiński, Stanisława Matejuk, Mirosław Dybciak, Kazimierz Sulej i Jacek Radomyski. Kolejne trzy mandaty przypadły kandydatom KWW PSL – Zbigniewowi Strzyżewskiemu, Jackowi Kucowi i Marcinowi Kożuchowskiemu, a skład nowej rady uzupełniają Jarosław Skrzyszewski, zgłoszony przez KWW Jarosława Skrzyszewskiego „Gołaszyn Jest Ważny” i Jarosław Michalak, który startował z KW Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ryżek „Ryżkowiacy”.