11 października w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie odbył się Dzień Dawcy Szpiku kostnego i komórek macierzystych, pod patronatem fundacji DKMS z Warszawy i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Impreza poprzedzona była akcją Komórkomania, która miała zachęcić dorosłe osoby do rejestracji. Szkolne koło PCK przeprowadziło cykl szkoleń wśród młodzieży i rodziców, uczniowie rozwieszali plakaty i rozdawali ulotki, a na szkolnym korytarzu przez dwa tygodnie odtwarzana była prezentacja zachęcającą do tej ważnej i szczytnej decyzji. Akcja objęła nie tylko naszą szkołę, ale również inne szkoły ponadgimnazjalne oraz społeczność całego miasta.
Rezultaty akcji przewyższyły oczekiwania organizatorów. Łącznie do banku dawców zarejestrowało się 69 osób. Przeważająca większość to pełnoletni uczniowie naszej szkoły, ale rejestrowali się również pracownicy, osoby z różnych instytucji oraz młodzież z innych szkół ponadgimnazjalnych.
Wszystkim, którzy odważyli się zarejestrować i tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo uratowania życia ludziom chorym na nowotwory krwi na całym świecie, W IMIENIU POTENCJALNYCH BIORCÓW SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!