Już po raz dziesiąty młodzież z Łukowa i okolic uczestniczyła w Międzynarodowych biegach ulicznych „Biegnij Warszawo – Maszeruję Kibicuję 2018”.
W niedzielę, 7 października młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie oraz Szkoły Podstawowej w Świdrach wzięła udział w jubileuszowej  10-tej edycji tak wspaniałej imprezy promującej aktywność fizyczną poprzez bieganie oraz marsz na świeżym powietrzu.
Blisko 10 tysięcy biegaczy miało do pokonania 10 kilometrów, piechurzy natomiast 5 kilometrów lecz nie w tempie spaceru lecz o wiele, wiele szybciej. Byli reprezentanci Polski oraz Brytyjczycy, Francuzi, Hiszpanie, Niemcy i biegacze z Malty. W trakcie imprezy  rozegrano Mistrzostwa Polski Kobiet na dystansie 10 km.
Wśród osób uczestniczących w imprezie nasze dzieci mogły spotkać ludzi ze świata sportu i telewizji takich jak: Kamil Bednarek, Filip Chajzer, Robert Korzeniowski czy Joanna Jóźwik brązowa medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 800 m, piąta zawodniczka ostatnich Igrzysk Olimpijskich. Była to okazja do porozmawiania, uzyskania cennych informacji na temat treningu biegowego oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.
Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego z łukowskiej Dwójki Pan Mariusz Kiełczewski oraz Pani Dorota Mościcka, którzy serdecznie dziękują Miastu Łuków za pomoc w organizacji wyjazdu dzieci.