Ireneusz Kwiczak z Łukowa zdobył srebrny medal podczas pierwszych w historii żeglarskich Mistrzostw Świata Głuchych, które w dniach 22-29 września odbyły się w Pucku. Zawodnicy rywalizowali na trzyosobowych jachtach klasy Puck. Na starcie stanęło 56 żeglarzy z 11 państw m.in. Australii, Brazylii, Francji, Grecji, Litwy, Niemiec, Rosji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Polski.
W ciągu ośmiu dni organizatorom udało się przeprowadzić aż trzynaście wyścigów. Pięć z nich wygrała polska załoga z kapitanem Tomaszem Gumińskim. Drugie miejsce z zaledwie czteropunktową stratą do zwycięzców zajęli ostatecznie Ireneusz Kwiczak, Daniel Sendłak, Marta Droździel i Alan Stępniewski, a na trzeciej pozycji regaty ukończyli Barbara Lepszy Hubert Głagowski, Marcin Malinowski,  Malgorzata Międlar.
Organizatorem regat był Międzynarodowy Komitet Sportu Głuchych z siedzibą w Lozannie (Szwajcaria) i Polski Związek Sportu Niesłyszących z siedzibą w Lublinie.