W piątek, 21 września w Urzędzie Miasta odbyły się V Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach organizowane przez Stowarzyszenie Szachistów „Szachpol” w Łukowie. Zawody zgromadziły 23 szachistów ze szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Łukowa. Turniej odbył się w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej.
Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych klas I-IV w kat. chłopców zdobył Szymon Suska reprezentujący SP nr 2 wyprzedzając Kacpra Ignaciuka z SP nr 1 oraz Jakuba Ignaciuka z SP nr 1. Natomiast w kat. dziewcząt Mistrzynią okazała się Julia Ignaciuk reprezentująca SP nr 1.
Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych klas V-VIII w zdobył Szymon Tuszyński, wyprzedzając dotychczasowego mistrza Piotra Piwowarczyka oraz Wojciecha Cichosza. Wszyscy trzej medaliści reprezentowali SP nr 4.
Tytuł Mistrza Szkół Ponadgimnazjalnych w kat. chłopców zdobył Jakub Stępnicki reprezentujący I LO, wyprzedzając Pawła Mazura z I LO oraz Bartosza Pyckę reprezentującego IV LO, w kat. dziewcząt tytuł Mistrza obroniła Julia Piwowarczyk reprezentująca I LO, wyprzedzając Aleksandrę Goławską z I LO oraz Wiktorię Opalińską reprezentującą IV LO.
Drużynowo wygrały szkoły:
podstawówki:
SP nr 4 – I miejsce
SP nr 1- II miejsce
SP nr 2 – III miejsce
ponadgimnazjalne:
I LO im. T. Kościuszki w Łukowie – drużyna I – I miejsce
I LO im. T. Kościuszki w Łukowie – drużyna II – II miejsce, IV LO im. Jana Pawła II – III miejsce.
Zawodnicy będą mieli szansę na rewanż już 8 listopada w Mistrzostwach Szkół Powiatu Łukowskiego, które zostaną rozegrane w sali konferencyjnej UM w Łukowie.