W sobotę, 22 września odbędzie się w Łukowie kolejna edycja „Bezpiecznego Peletonu”. Uczestnicy imprezy będą mieli do pokonania ponad 13 kilometrów.
„Bezpieczny Peleton” będzie się odbywać w ramach „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – Dzień bez samochodu”. Start Bezpiecznego peletonu zaplanowano na godzinę 14.00 z placu przy fontannie. Meta znajdować się będzie na terenie Kompleksu Rekreacyjnego Zimna Woda. Tam odbędzie się losowanie nagrody głównej ufundowanej przez abcrowery.pl i gadżetów rowerowych, wśród których będą m.in.: liczniki rowerowe, kaski, rękawiczki, oświetlenie, zapięcia, pompki, sakwy rowerowe.
Rejestracja uczestników „Bezpiecznego Peletonu” rozpocznie się o godzinie 13.30. Wśród zarejestrowanych uczestników zostanie rozlosowany rower.
Przejazd będzie liczył ponad 13 km i zakończy się nad zalewem Zimna Woda. Jak informują organizatorzy, tam każdy z uczestników będzie mógł poczęstować się ciepłym posiłkiem, wziąć udział w konkursach, oznakować rower, uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez CrossFit Łuków oraz obejrzeć rowerowy pokaz akrobatyczny w wykonaniu Piotra Bielaka. Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli poćwiczyć zasady ruchu drogowego na miasteczku rowerowym i wziąć udział w warsztatach rowerowych.
Organizatorzy wydarzenia są: Urząd Miasta, Komenda Powiatowa Policji, Łukowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz www.abcrowery.pl. Imprezie patronuje Telewizja Master.