W okolicach Woli Gułowskiej kręcone są sceny do historycznego filmu „Ostatni Bój”. Opowiada on losy 3 Pułku Strzelców Konnych, najdłużej walczącej jednostce w kampanii wrześniowej 1939 roku. Kanwą historycznego filmu stały się bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych, którzy w 1939 roku przebyli prawie 700 km bojowego szlaku, z Wołkowysk do Woli Gułowskiej.
Za realizację filmu „Ostatni bój – 33 dni walki” odpowiada Szwadron Toporzysko i Stowarzyszenie Kawaleria. To oni uruchomili publiczną zbiórkę na portalu PolakPotrafi.pl. Zebrane tam pieniądze chcą wykorzystać na realizację szczególnie trudnych scen, w których wymagane jest wykorzystanie ciężkiego sprzętu (czołgów, pojazdów bojowych etc.). Już dziś każdy może wesprzeć ich starania, przekazując dowolną kwotę na realizację filmu (https://polakpotrafi.pl/projekt/ostatni-boj).
Będzie to pierwszy film, który połączy realia historyczne z wartką akcją. Dotychczas produkcje były filmami akcji w sposób lekki traktujący prawdę historyczną (taktyka walki, wyposażenie, itp.) lub zachowując wierność realiom  stawały się filmami skierowanymi jedynie do pasjonatów, będąc zbliżoną do produkcji dokumentalnych. Zaletą filmu będzie też fakt, że opowie on o mało znanym wątku kończącym kampanię jesienną 1939 roku.
Unikalne będzie też wykorzystanie archiwalnych nagrań z udziałem weteranów P3SK. To wyjątkowe materiały, które do tej pory nie były nigdzie prezentowane. Pomogą one w przedstawieniu wspomnień i przeżyć z perspektywy ppor. Makowieckiego, jak najwierniej oddającej rzeczywistość tamtych czasów. Widz będzie mógł zanurzyć się w obrazach zapamiętanych przez głównego bohatera. Filmowa opowieść będzie miała więc bardzo specyficzny, bo emocjonalny i osobisty wydźwięk.
W filmie, obok amatorów-rekonstruktorów, zagrają zawodowi aktorzy, m.in. Filip Bochenk wcielający się w postać ppor. Makowieckiego, czy Mateusz Dewera grający rtm. Gosiewskiego. Nad wszystkim czuwa Grzegorz Gajewski, reżyser doskonale znany z cenionych filmów dokumentalnych i historycznych.
https://polakpotrafi.pl/projekt/ostatni-boj