Narodowe Czytanie na Placu Solidarności i Wolności, 50-lecie sekcji zapaśniczej „Orlęta Łuków”, Dożynki Diecezjalno – Powiatowe w Woli Gułowskiej, biegi im. ks. Brzóski oraz Jarmark Zespołów Folklorystycznych w Żdżarach – to propozycje na najbliższy weekend. Przypominamy też, że dziś, w piątek 7 września emisja programu Master TV. Pokażemy m.in. Jarmark Geologiczny w Klimkach, 110-lecie OSP w Szczygłach Górnych, harcerskie lato, festyn ekologiczny PUiIK, Dożynki Gminne w Krzywdzie oraz obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
W sobotę 8 września o godzinie 10.00 odbędzie się na Placu Solidarności i Wolności akcja „Narodowe Czytanie”. Czytane będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Początek spotkania godzina 10.00. W przypadku złej pogody akcja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.
W sobotę o godzinie 14.00 w hali Szkoły Podstawowej nr 2 rozpocznie się turniej zapaśniczy im. Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej pod patronatem burmistrza, Podczas zawodów odbędzie się także uroczysta akademia z okazji 50-lecia zapasów w Łukowie.
8 września będzie też można wybrać się na Dożynki Diecezjalno – Powiatowe, które odbędą się w Woli Gułowskiej. Uroczystość zainauguruje Msza Święta o godzinie 12.00. Popołudniu odbędą się występy. Na scenie wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”.
W niedzielę 9 września odbędą się Ogólnopolskie Biegi im. księdza Brzóski. Na imprezę zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji. Biegacze spotkają się o godzinie 11.40 przy pomniku księdza Brzóski w Jacie. Jak informują organizatorzy na bieg będzie można się jeszcze zapisać w dniu imprezy. Pozostało 28 wolnych miejsc.
W niedzielę zapraszają także Jagódki ze Żdżar. To one będą gospodyniami IV Międzypowiatowego Jarmarku Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej”. Impreza w Zdżarach rozpocznie się o godzinie 14.00.
W niedzielę o godz. 16:00 na łukowskim stadionie drużyna „Orląt” zmierzy się z drużyną Górnik Łęczna.