Łukowscy policjanci w minionym tygodniu odnotowali szereg kradzieży. Łupem złodziei padły m.in. laptop, elektronarzędzia i smartfon. Złodzieje próbowali też ukraść pojemniki na odpady i złom.
20 sierpnia w Łukowie na ul. Wojska Polskiego nieznany sprawca włamał się do altanki działkowej skąd skradł elektronarzędzia i laptop marki Toshiba. Pokrzywdzony wartość strat oszacował na 2850 zł. Tego samego dnia na ul. Staropijarskiej nieznany sprawca przywłaszczył sobie smartfon marki Huawei, wart 1300 zł. Dwa dni później na ul. Świderskiej 16 i 21-latek z gminy Łuków skradli pojemniki na odpady oraz złom, o łącznej wartości 4000 zł. 26 sierpnia w Ogniwie nieznany sprawca skradł z mieszkania 550
Ponadto 21 sierpnia na ul. Chopina kierująca samochodem marki Renault 34-letnia łukowianka, potrąciła 83-letnią kobietę. W wyniku wypadku pokrzywdzona piesza doznała obrażeń ciała.
23 sierpnia na ul. Siedleckiej kierujący rowerem
21-latek z Łukowa zderzył się z samochodem marki Peugeot, którym kierował 36-letni mieszkaniec gminy Łuków. W wyniku wypadku pokrzywdzony rowerzysta doznał obrażeń ciała.
 24 sierpnia w Podosiu zaistniał pożar stodoły, w wyniku którego spaleniu uległ budynek oraz znajdujące się w nim maszyny rolnicze.
 24 sierpnia w Jedlance 36-latek z gminy Stoczek Łukowski pomimo orzeczonego wyrokiem sądowym zakazu kierowania pojazdami kierował samochodem mając 2,1 promila alkoholu w organizmie.
 W okresie od 20 do 26 sierpnia 2018 roku policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących pojazdami.