Z obrażeniami ciała odwieziono do szpitala 21-latka z Łukowa, który został potrącony przez samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że młody mężczyzna jadąc rowerem zjechał z chodnika na przejście dla pieszych. Przejeżdżającego po przejściu rowerzystę potrąciła osobówka.
23 sierpnia, przed godziną 21.00 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Siedleckiej. Ze wstępnych ustaleń jakie wykonali mundurowi wynikało, że kierujący rowerem 21-letni łukowianin został potrącony przez samochód marki Peugeot, którym kierował 36-latek z gminy Łuków. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynikało, że mężczyzna kierujący jednośladem poruszał się po chodniku i chcąc przedostać się na drugą stronę drogi wjechał na wyznaczone przejście dla pieszych. Rowerzysta wjeżdżając gwałtownie na jezdnię uderzył w bok jadącej osobówki i przewrócił się na drogę.
Teraz prowadzący postępowanie ustalą dokładne okoliczności i szczegóły zdarzenia drogowego, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Policjanci przypominają, że kierującemu pojazdem, a więc i rowerzyście, zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.