Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ŁKS Orlęta Łuków Arkadiusz Kasznia poinformował nas o toczącym się postępowaniu w sprawie o uchylenie uchwał podjętych na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Klubu, które odbyło się w lutym 2017 roku. Chodzi m.in. o wybór Adama Kulika na prezesa ŁKS Orlęta Łuków. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Łukowie.
Na wniosek przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Arkadiusza Kaszni sprawą tą zajęli się prawnicy Starostwa Powiatowego w Łukowie, jako organu nadzorującego działalność stowarzyszeń. Ponadto Starostwo stoi na stanowisku, że w lutym 2017 roku nie dostosowano się do zaleceń sądu, który powołał wówczas kuratora. Sąd nakazał  bowiem zwołanie Walnego Zebrania Członków Klubu i wybranie nowego składu Zarząd Klubu. Tymczasem zwołano Nadzwyczajne Walne i jedynie uzupełniono skład zarządu. Wybrano też prezesa, co według Arkadiusza Kaszni odbyło się z naruszeniem statutu.
Czekamy teraz na rozstrzygnięcie Sądu Rejonowego w Łukowie, gdzie trafiły również wnioski o uchylenie uchwał w sprawie wybory na prezesa Ryszarda Wałachowskiego oraz wyboru nowych członków Zarządu Klubu, co miało miejsce w marcu bieżącego roku.
Rozmowa z Arkadiuszem Kasznią na temat sytuacji w ŁKS Orlęta Łuków już w piątkowym programie Master TV.