Delegacja Łukowa brała udział w Dniach Ognia, wydarzeniu organizowanym przez mera i mieszkańców Tõrvy. W estońskim mieście partnerskim przedstawiciele Urzędu Miasta gościli w dniach 10 – 12 sierpnia. W skład delegacji weszli: sekretarz Ryszard Szczygieł, radny Jarosław Okliński, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Marek Król oraz wiceprezes Łukowskiego Stowarzyszenia Rozwoju Krzysztof Szczęśniak,
Pierwszego dnia delegaci z Polski obejrzeli ekologiczną farmę produkującą przetwory mleczne, nowoczesną firmę zajmującą się usługami sprzedaży i dostarczania produktów do klienta z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowych, Internetu i paczkomatów o dużych rozmiarach. Delegacja odwiedziła również gospodarstwo agroturystyczne i funkcjonującą tam młodą plantację winorośli, co jest ciekawostką na tej szerokości geograficznej. Tego dnia odbyło się także przyjęcie organizowane przez mera Torvy dla gości, radnych miasta, przedsiębiorców i mieszkańców. Po powitaniach i wystąpieniach gospodarzy i gości przekazano upominki promujące miasta partnerskie.
Drugiego dnia delegacje zapoznały się z kulturą i historią mniejszości narodowych zamieszkujących region Setomaa, położony na granicy estońsko-rosyjskiej. Wieczorem odbyły się pokazy „Dni Ognia” widowisko światła, ognia, wody i muzyki”.